پپنا تی وی اولین تلویزیون صنایع پلیمر و بسته بندی

طراحی سایت
شنبه 4 بهمن 1399.
تاریخ شمسی :

پلی‌پروپیلن مجتمع در حال ساخت عربستان پیش فروش می‌شود

 

  پلی‌پروپیلن مجتمع در حال ساخت عربستان پیش فروش می‌شود

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

شرکت پتروشیمی اَدونس پتروکمیکال محصول پلی‌پروپیلن مجتمع اَدونس پلی‌الفین در منطقه جبیل را پیش فروش می‌کند.

به گزارش پپنا به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، شرکت پتروشیمی اَدونس پتروکمیکال (Advanced Petrochemical) عربستان از طریق شرکت تابعه خود ادونس گلوبال اینوستمنت برای پیش فروش محصول پلی‌پروپیلن مجتمع در حال ساخت اَدونس پلی‌الفین با شرکت‌های بازرگانی وینمار، تریکون و میتسوبیشی توافقنامه‌های جداگانه امضا کرده است.

توافقنامه‌های یادشده تا 31 دسامبر 2028 معتبر است و محموله‌های پلی‌پروپیلن از مجتمع در حال ساخت اَدونس پلی‌الفین واقع در منطقه صنعتی جبیل تحویل مشتریان می‌شود.

مجموع حجم پلی‌پروپیلن پیش فروش شده در این توافقنامه‌ها 620 هزار تن در سال است،.

شرکت‌های وینمار و تریکون هر کدام سالانه 250 هزار تن پلی‌پروپیلن می‌خرند، در‌حالی‌که میتسوبشی سالانه 120 هزار تن از این محصول را خریداری می‌کند.

این توافقنامه از زمان آغاز فعالیت تجاری پلی‌الفین منطقه صنعتی جبیل که برای نیمه‌دوم سال 2024 هدف‌گذاری شده، لازم الاجرا خواهد بود.

جزئیات بیشتری درباره نحوه قیمت‌گذاری اساسی توافقنامه‌های خرید موجود نیست.

اَدونس پلی‌الفین در منطقه صنعتی جبیل دارای ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن است و خوراک پروپیلن برای آن از یک واحد برنامه‌ریزی شده و یکپارچه هیدوژن‌زدایی پروپان تأمین می‌شود.

بر پایه این گزارش ، اَدونس پلی‌الفین یک سرمایه‌گذاری مشترک بین اَدونس گلوبال اینوستمنت متعلق به شرکت اَدونس پتروکمیکال عربستان و اس‌کی گس پتروکمیکال کره جنوبی است.

شرکت پتروشیمی شرکت اَدونس پتروکمیکال عربستان ساخت یک واحد جدید هیدروژن‌زدایی پروپان (PDH) و یک کارخانه پلی پروپیلن (PP) در شهرک صنعتی الجبیل را در سال 2021 آغاز می‌کند.

اَدونس پلی‌الفین (APOC) به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه اَدونس پتروکمیکال عربستان با سهم 85 درصدی، برای تامین مالی بخشی از اجرای این پروژه از صندوق بین‌المللی توسعه عربستان (SIDF) 3 میلیارد ریال (800 میلیون دلار) وام دریافت می‌کند.

اَدونس پتروکمیکال عربستان هم‌اکنون در شهرک صنعتی الجبیل در حال فعالیت است، در حالی که شرکت تابعه آن در کره جنوبی اس‌کی اَ دونسد در اولسان پروپیلن تولید می‌کند. بر اساس داده‌های آی‌سی‌آی‌اس، اَدونس پتروکمیکال عربستان هم‌اکنون 455 هزار تن در سال پروپیلن و 480 هزار تن در سال پلی‌پروپیلن تولید می‌کند.

Go to top