رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته‌است

 

پتروشیمی هگمتانه در آستانه راه‌اندازی

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته‌است گفت: این واحد صنعتی بزرگ هم اینک مرحله تولید و صدور پروانه بهره‌برداری را می گذراند.

حمیدرضا متین اظهار داشت: پتروشیمی هگمتانه در حال خرید نخستین محموله مواد اولیه از پتروشیمی اروند است و به زودی وارد مدار تولید می‌شود.  

او اضافه کرد: بعد از تولید اولیه، پروانه بهره برداری این واحد صنعتی بزرگ پس از ۱۸ سال صادر می‌شود و به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: پتروشیمی هگمتانه تمام مراحل تست و راه‌اندازی را با موفقیت پشت سرگذاشته است و مرحله نهایی را طی می‌کند و پیش بینی می‌کنیم تا پایان مهرماه بتوانیم کار صدور پروانه را انجام بدهیم. 

به گفته متین محصول نهایی پتروشیمی هگمتانه پی.وی.سی پزشکی است و این نوع پلاستیک در صنایع بسته‌بندی دارو و تجهیزات پزشکی مصرف می‌شود. 

او ظرفیت تولید این صنعت را ۷۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: بیش از ۷۰ درصد پی.وی.سی پزشکی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود و پتروشیمی هگمتانه می‌تواند ۱۷ تا ۲۲ درصد از حجم واردات کشور را بکاهد. 

متین افزود: در این طرح ۷۲۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز توسط سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد توسط پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد نیز توسط سرمایه گذار خارجی تامین شده‌است. 

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: ۲۳۷ نفر به صورت مستقیم می‌توانند در پتروشیمی هگمتانه مشغول به کار شوند.

پتروشیمی هگمتانه در سال ۱۳۸۳ کلنگ زنی و اتمام این طرح با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شد که از پارسال عزم مسوولان برای راه‌اندازی آن جدی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top