پپنا تی وی اولین تلویزیون صنایع پلیمر و بسته بندی

طراحی سایت
شنبه 4 بهمن 1399.
تاریخ شمسی :

قاچاقچی پلی پروپیلن دستگیر شد

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت قاچاقچی پلی پروپیلین در این استان به پرداخت ۳۹۸ میلیارد ریال  خبرداد.

علی رحیمی‌آذر می گوید: بر اساس گزارش سربازان گمنام امام زمان (عج) در خصوص مباشرت یک شرکت تولیدی در قاچاق کالای مجاز مشروط و اظهار خلاف واقع با تغییر کد تعرفه پلی پروپیلین بافته شده پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه وزن کالای قاچاق ۸۹۶ تن و ۶۴۰ کیلوگرم بوده است، اضافه کرد: با ارسال گزارش به تعزیرات حکومتی این پرونده به قید فوریت مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گفته وی با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و شرکت متخلف به پرداخت ۳۹۸ میلیارد ریال ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

رحیمی آذر ادامه داد: قاچاق کالا یکی از مظاهر فساد اقتصادی است که علاوه بر تضییع حقوق دولت سبب لطمه زدن به تولید داخلی می‌شود و قدرت رقابت را از تولیدکنندگان می‌گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل یادآور شد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رحیمی‌آذر پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

پلی پروپیلن یکی از محصولات کلیدی و پایه صنعت پتروشیمی برای تولید محصولات میانی و پایین دست به شمار می‌رود.

Go to top