رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
شنبه 17 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
السبت 15 شوال 1441.
تاریخ قمری :
Jun 06 2020.
تاریخ میلادی :

محمد صباغی مدیر شرکت اطلس ماشین بعد از بیش از دو دهه ساخت ماشین آلات تزریق پلاستیک و حدود یک دهه واردات این ماشین آلات، اشراف کاملی به بازار دارد. او معتقد است قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک اطلس هایدا با از سر گیری واردات دست کم 30 درصد کاهش پیدا می کند. صباغی معتقد است مدیران صنعتی کشور به دلیل مشکلات ارزی بلاتکلیف اند. گفت و گوی کوتاهی با ایشان انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

 افت شدید قیمت ماشین آلات تزریق پلاستیک در بازار به شرط از سر گیری واردات/ قیمت ها واقعی نیست - محمد صباغی مدیرعامل اطلس ماشین در گفت و گو با پپنا: مدیران وزارت صنعت بلاتکلیف اند آنها قبول دارند ماشین آلات تزریق پلاستیک ساخت داخل ضعیف است

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): محمد صباغی مدیر شرکت اطلس ماشین بعد از بیش از دو دهه ساخت ماشین آلات تزریق پلاستیک و حدود یک دهه واردات این ماشین آلات، اشراف کاملی به بازار دارد. او معتقد است قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک اطلس هایدا با از سر گیری واردات دست کم 30 درصد کاهش پیدا می کند. صباغی معتقد است مدیران صنعتی کشور به دلیل مشکلات ارزی بلاتکلیف اند. گفت و گوی کوتاهی با ایشان انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

 

 

اخیرا خبری منتشر شد که در حال مونتاژ چند دستگاه تزریق پلاستیک هستید. در مورد جزئیات آن توضیح می دهید؟

پنج دستگاه تزریق پلاستیک در کارخانه مشهد در حال مونتاژ است. دو دستگاه 770 تن، دو دستگاه 900 تن و یک دستگاه 1300 تن HDL را مونتاژ کرده ایم.

دلیل اینکه ما موضوع مونتاژ این دستگاه ها را رسانه ای کردیم این بود که دستگاه های جدید اطلس هایدا از سری HDL است. ماشین آلات قبلی HDX  بود.

 

برای اولین بار است این سری دستگاه ها مونتاژ و وارد ایران می شود؟

خیر، در این تناژها برای اولین بار وارد ایران می شود. در تناژ های سبک این سری دستگاه ها وارد ایران شده است و ما تحویل مشتریان داده ایم.

 

چه تفاوتی سری HDX با HDL دارد؟

به کلی متفاوت است. هم ظاهر و هم اجزای دستگاه به روز شده است. به همین خاطر فکر کردیم که ورود این ماشین آلات را اطلاع رسانی کنیم.

 

اینکه الان و با توجه به شرایط فعلی دستگاه وارد می شود خوشحال کننده است؟

مرتب دستگاه می آید. این طبیعی است.

 

یعنی شما واردات دارید؟

بله، قبل از این هم واردات داشته ایم. واردات ماشین آلات تناژ سنگین برای ما مشکل نبوده است.

 

چه طور هست ارز برای تناژ سنگین هست برای تناژ سبک نیست؟

چیزی که من متوجه این است که متولیان صنعت کشور می گویند هر چقدر صنعت ماشین سازی ضعیف باشد دیگر دستگاه کوچک را می شود ساخت.

هدف وزارت صنعت این است که دستگاه های کوچک در ایران ساخته شود ولی بزرگان می دانند که امکانات ساخت در ایران فراهم نیست.

 

مسوولان وزارت صنعت با شرایط موجود آشنا هستند؟

کاملا مطلع هستند.

 

همه ماشین سازان را می شناسند؟

کاملا. همه را می شناسند، همه چیز را می دانند و مسلط هستند. به نظرم اختلاف انداختن بین دوستان بهانه است. مشکل تامین ارز است.

 

به ظرفیت زمانی تحویل ماشین آلات کاری ندارند؟

نه به ظرفیت های زمانی تحویل ماشین آلات و نه به کیفیت کاری ندارند. قبول هم دارند که ماشین آلات ساخت داخل ضعیف است ولی می گویند مجبوریم.

 

تفاوت کیفیت ماشین آلات تزریق پلاستیک ایرانی و چینی چگونه است؟

تفاوت زیاد است. 30 سال است کار تولید این ماشین آلات را انجام می دهیم. 7، 8 سال است فقط روی واردات این ماشین آلات کار می کنیم. کار کردن با ماشین آلات چینی بسیار راحت تر است.

 

همه ماشین آلات چینی از ایرانی بهتر است؟

مسلما بهتر است. متاسفانه یک جوری در خصوص ماشین سازی صحبت می شود انگار در حال برگشت به دهه 70 هستیم.

 

مدیران وزارت صنعت دورنمایی ترسیم نمی کند.

خودشان هم نمی دانند. می گوییم ماشین سازی را شروع کنیم تضمین می دهید که شرایط به گذشته برنمی گردد، می گویند نمی دانیم.

آنها می گویند ماشین سازی کنید اما تضمین نمی دهند شرایط تا شش ماه دیگر، یک سال دیگر، پنج سال دیگر، همین شرایط فعلی پابرجا باشد.

من فکر می کنم همه بلاتکلیف اند.

 

همکاران چطور؟ آنها هم فقط تناژ سنگین می آورند؟

کار نشد ندارد. در هر کشوری به خصوص کشور ما کار نشد ندارد. واردات سخت شده است. کار هر کسی هم نیست و پیچیدگی خاص خود را دارد.

 

پیشنهاد خرید دستگاه با تناژ پایین چقدر دارید؟

فراوان.

 

قیمت دستگاه ها واقعی است. منطق این است که قیمت دستگاه دو برابر شود. (با توجه به قیمت ارز)

دستگاه هایی که در بازار خرید و فروش می شود بر مبنای نرخ ارز نیست. چون دستگاهی که فروخته می شود جایگزین نمی شود. بهانه هم نیست. واقعا جایگزین نمی شود.

اگر واردات به روال گذشته باز گردد شرکت اطلس ماشین دست کم 30 درصد قیمت ماشین آلات خود را کاهش می دهد. دیگر کسی ماشین دست دوم هم نمی خرد.

الان در بازار دستگاه زیاد نیست. بازار دست دوم ماشین آلات هم کم رمق شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top